Ciekawostki

Czym jest Digital Signage?

Co to jest Digital Signage

Digital Signage to cyfrowa dystrybucja multimedialnych treści poprzez sieć wyświetlaczy zarządzaną centralnie za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania.

Jakie są możliwości wykorzystania Digital Signage?

To doskonała alternatywa dla statycznej, monotonnej wizualizacji tradycyjnych nośników takich jak plakaty, billboardy, ulotki, roll-upy. Umożliwia kompleksową emisję treści precyzyjnie dobranych do profilu odbiorców, miejsca i czasu. Dzięki wykorzystaniu naszego unikalnego oprogramowania Ledsee Digital Signage, użytkownik może w prosty sposób oraz w dowolnym czasie zmieniać emitowane informacje i zarządzać wieloma niezależnymi wyświetlaczami bez względu od miejsca ich fizycznej lokalizacji.

Dodatkowo DS to nowe szanse biznesowe. Doskonale obrazuje to przykład stacji paliw, która zdecyduje się wdrożyć nowoczesne wyświetlacze. Na zewnątrz stacji możemy umieścić ekrany wyświetlające nie tylko aktualne ceny paliwa, ale też promocje np. na napoju lub akcesoria samochodowe. Z kolei w środku na ekranach możemy prezentować dodatkowe informacje o usługach, a także wprowadzić automaty do zamawiania pozycji z kawiarni, wraz z możliwością dokonania płatności bezpośrednio w automacie z ekranem dotykowym.

Przykładowe urządzenia, na którymi można zarządzać poprzez Digital Signage znajdziecie Państwo tu:

https://ledsee.pl/kategoria-produktu/totemy-lcd-dotykowe/

Proponowane zastosowania Digital Signage

  • ekrany multimedialne na targach
  • totemy reklamowe w galeriach handlowych
  • monitory reklamowe w sieciach sklepów
  • infokioski w urzędach
  • monitory informacyjne w poczekalniach np. w przychodniach czy szpitalach

Kolejnym powodem rosnącego popytu jest fakt, że systemy DS pomagają firmom obniżać koszty poprzez zmniejszenie zużycia papieru i innych materiałów potrzebnych do pokazywania tradycyjnych reklam i informacji, na przykład na plakatach czy banerach. Odpada też koszt naprawy uszkodzeń i wprowadzania zmian w analogowych nośnikach.

Więcej informacji na temat zdalnego zarządzania treściami wyświetlanymi na monitorach znajdziecie Państwo tu:

Cyfrowy przekaz, czyli argumenty dla Digital Signage – Computerworld – Wiadomości IT, biznes IT, praca w IT, konferencje

Zapraszamy do kontaktu biuro@ledsee.pl. Odpowiemy na wszelkie pytania, podpowiemy, doradzimy.

Zapewniamy kompleksowy projekt wdrożenia systemu Ledsee Digital Sigange, poczynając od instalacji, szkolenia pracowników w zakresie obsługi naszych produktów po profesjonalne wsparcie techniczne.

Powrót do listy