Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Co to są monitory interaktywne?

Monitor interaktywny (monitor multimedialny) to dotykowy sprzęt, służący do wyświetlania treści i odtwarzania dźwięku. Interaktywny monitor można porównać do dużego, wyposażonego w dodatkowe funkcje telewizora LCD, który reaguje na dotyk.

Do czego służy monitor interaktywny?

Monitor interaktywny ma za zadanie nie tylko wyświetlić treść wygenerowaną i przesłaną przez komputer, ale także zarejestrować dotyk i zwrócić mu polecenia. Taka zależność jest rozwinięciem popularnie stosowanych ekranów i projektorów, które znane są od lat. W związku ze stosowaniem dedykowanych programów, mamy możliwość nie tylko nanoszenia notatek na standardowej tablicy, ale też edytowania obrazów pobranych z internetu, wykorzystywania materiałów wideo, które dostępne są w sieci, czy też tworzenie prezentacji, które obfitują w różne multimedia. Istotne jest to, że dzięki monitorom interaktywnym można zarówno ułatwić ten proces, jak i rozbudować jego możliwości.

Jakie są zalety stosowania monitorów interaktywnych?

Powierzchnia ich ekranów dotyków posiada naprawdę dużą przekątną. Monitory interaktywne charakteryzują się dużą jasnością wyświetlanego obrazu oraz wysokim kontrastem. Sprawia to, że nawet naprawdę liczne grupy ludzi mogą liczyć na doskonałą widoczność.

Tego typu urządzenia zaczynają bym nieodzownym elementem, w niemalże każdej branży. Coraz częściej spotkamy je w szkołach, na uczelniach, ale też w biurach i różnego rodzaju korporacjach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie prowadzone są kursy, szkolenia, wykłady, czy też warsztaty. Świadome firmy, którym zależy na sprawnym przekazie informacji, inwestują w sprzęty, taki jak monitory interaktywne, gdyż to właśnie daje szansę na to, aby w jeszcze większym tempie rozwijać firmę.